Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

Литовський винахід: як виховати повагу до правил дорожнього руху

Литовці дуже поважають та дотримуються встановлених правил, зокрема правил дорожнього руху.

Вони можуть годинами стояти у пробках, але не виїдуть на смугу для громадського транспорту та таксі. Порушення швидкісного режиму на автодорогах Литви є вкрай рідкісним явищем.

Але ще декілька років тому столиця Литви мала проблеми з незаконним паркуванням. Щоб її вирішити, мер Вільнюса Артурас Зуокас виліз на важкий бронетранспортер і Mercedes-Benz W140, що був припаркований неправильно.

Звичайно, це була  лише показова акція, але градоначальник пообіцяв: "Відтепер так буде з кожним автомобілем, припаркованим у недозволеному місці!"...

Але насправді продовження не було потрібне. Навіть без подібних показових заходів з боку вільнюської мерії, повага до усіх учасників дорожнього руху є характерною ознакою литовських водіїв. Адже повагу до дорожнього руху у Литві виховують ще змалечку. 

 

– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!


ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."