Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

Португальський митець Скверу Небесної Сотні

Мурал із зображенням Сергія Нігояна на стіні будинку у Сквері Небесної Сотні в Києві виконав відомий художник з Лісабона Алешандре Фарту, відомий у Португалії під псевдонімом Vhils.      

 

Його унікальні роботи можна побачити не тільки на вуличках Лісабона, але й в Нью-Йорку, Філадельфії, Лондоні, Парижі, Мехіко, а також в Іспанії, Норвегії, Німеччині та Бразилії. Світлини його робіт потрапляли на перші шпальти провідних видань світу. 

Художник дійшов висновку, що в урбаністичному мистецтві звичайна форма вираження дуже поверхнева і нерельєфна. Таким чином, він створив свій унікальний стиль зображення, працюючи зі стінами старих будинків, де ще збереглася штукатурка.

Втім, інколи - як у Києві - він сам наносить штукатурку. 

Сам Фарту називає своє мистецтво "міською археологією", адже "фарбами" виступають старі прошарки штукатурки та голі стіни будинків. 

Ось деякі його роботи у Лісабоні:

 
 
 
– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!


ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."