Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

Дні без авто у Бельгії: як зробити місто комфортним для усіх

У Бельгії однаково добре дбають про комфорт для усіх учасників дорожнього руху.

Пішохідні переходи на дорогах, які мають по одній полосі в кожен бік, зроблені у вигляді "лежачих поліцейських". Деякі з них виконані з білої тротуарної цегли, утворюючи "зебру".

Дбають у країні також і про велосипедистів, які мають право їздити у протилежному напрямку від руху автомобілів на дорогах з одностороннім рухом, тобто можуть вільно рухатися у будь-якому напрямку.

 

Кожна вулиця обов’язково оснащена велосипедною доріжкою. Перед кожним  світлофором на перехресті є спеціальний майданчик для зупинки велосипедистів. У такий спосіб всі учасники дорожнього руху мають змогу їх бачити.

 

Крім того, у кожному великому місті є спеціальні стоянки велосипедів, де їх можна орендувати для кращого та швидшого пересування містом та залишити на іншій такій стоянці.

 

Є також дні без автомобілів, коли центральні частини міст перетворюються на райони без автомобілів, за винятком спецавто, громадського транспорту та таксі. У Брюсселі таким днем є третя неділя вересня кожного року.

Для комфорту любителів автомобілів у країні придумано спеціальні підземні парковки з ліфтами, що є гарним рішенням економії місця для великих міст.

 

Розгалуження доріг або дороги з круговим рухом позначаються на землі світловими маячками білого, а інколи помаранчевого кольору, що дуже зручно для водіїв у темну пору доби.

Обмеження швидкості поблизу шкіл становить 30 км/год, у місті - 50, на дорогах локального сполучення біля магістралей - 70, на дорогах, з яких є виїзд на магістралі - 90, на магістралях - 120. Штраф за перевищення швидкості застосовується за перевищення 10% бар'єру від знаку обмеження швидкості.

 
– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."