Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

Безкоштовні парковки та окремі смуги: як Норвегія стимулює перехід на електромобілі

Незважаючи на те, що Норвегія є одним із найбільших постачальників енергоресурсів до Європи (експортуючи не лише газ, а також електроенергію та нафту), ціни на бензин у цій країні досить високі.

Так влада стимулює перехід громадян на автомобілі з альтернативними джерелами живлення.

З цією метою у 2008 році запроваджено програму, відповідно до якої електромобілям було надано низку преференцій на державному рівні: покупцям не потрібно сплачувати ПДВ та дорожній збір, дозволено їздити виділеними смугами руху.

Більш того, електромобілі безкоштовно пересуваються платними дорогами, мостами, тунелями та переправляються поромами. Для них безкоштовні також муніципальні парковки і заряджання батарей.

Спеціальна парковка для електромобілів із зарядкою у центрі Осло 

Програма встановлювала амбітну мету – продати 50 тис. електромобілів до 2017 року. Однак цю позначку було взято ще в квітні 2015 року.

Тому зараз держава надала право муніципалітетам самостійно визначатися щодо збереження тих чи інших преференцій для власників електромобілів.

– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!


ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."