Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

Благодійність у взуттєвій коробці: як допомагають малозабезпеченим у Румунії

Що може уміститися в коробці з-під взуття? Більше, ніж ви можете собі уявити!

Починаючи з 2007 року, тисячі румунських дітей з малозабезпечених сімей отримують подарунки у коробках з-під взуття, подаровані сім‘ями більш заможних румунів.

За словами ініціатора цієї акції Валентина Веси, він навіть не думав, що це стане загальнонаціональним трендом. "Ми хотіли дати урок нашій дитині, - розповідає він. - Луці було 3,5 роки і в нього було дуже багато речей, якими могли б користуватися й інші, бідні діти, які не мали так багато речей.

Я сказав: 'Давай поділимося іграшками та одягом'. Ми склали їх у дві коробки з-під взуття, упаковані в кольоровий папір, і віднесли та подарували їх бідним дітям.

Я думав, що це залишиться просто сімейним епізодом. Це відбувалося у другий тиждень грудня 2006 року. Коли ми пішли на свято Нового року в дитсадок, всі батьки запитували нас, яким проектом ми займаємося, до якої організації належимо, вони теж хотіли взяти в цьому участь. Лука посміхався на всі зуби – це він розповів усім, тому що йому це дуже сподобалося".

 

Згодом, спілкуючись з іншими батьками та друзями, Валентин Веса і його дружина вирішили розширити цю акцію, створивши проект www.shoebox.ro.

У своєму статусі в соціальних мережах вони оголосили, що збирають подарунки для бідних дітей. Лише за декілька днів вони зібрали понад 500 коробок.

   

– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!


ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."