Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

Досвід життя "без ярликів" - чому важливо дозволяти іншим залишатися унікальними

Розповім і я, що значить для мене "бути європейцем". Мені 28 років, і я волонтер.

На початку року змінила життя у Києві на 12 місяців у віддаленому селищі центральної Португалії. Ця можливість випадає раз у житті завдяки програмі Європейської комісії Erasmus +.

Волонтерю у мистецькій резиденції для творчих людей з усього світу.

Ми приймаємо художників, танцюристів, режисерів, фотографів, котрі живуть тут і працюють, створюючи персональні чи колективні проекти та ділячись результатами із місцевим населенням.

 

Художник Том із Теннессі, танцюристи Домінік та Моніка із Флориди, митці Джесс з Дрездена та Шенджі із Китаю, Умід зі Стамбула, Ганна із Чикаго… Моє життя наповнене новими людьми, тісною дружбою, прекрасними творчими подіями.

Інколи видається досить дивним жити буквально in the middle of nowhere, але мати довкола маленькі часточки зі всього світу.

Кожного ранку ми вітаємося з сусідами: Olá! Tudo bem? Обідні перерви проводимо в палких дискусіях на теми, які для багатьох залишаються в катеорії "табу".

Ми п’ємо турецьку каву, український компот, португальське вино. Інколи вечері разом робимо барбекю, дивимося документальні фільми про соціальні проблеми, а на вихідних танцюємо в місцевому барі на березі річки під ритми ангольської кізомби.

Я саме в тому оточенні, про яке давно мріяла: чорношкірі, геї, вегетаріанці, євреї, мусульмани, атеїсти, радикальні феміністи, соціалісти… Всі разом, без жодних ярликів. Хіба що можна вказати єдиний спільний ярлик - "хороший друг".

 

#‎БутиЄвропейцем - це бути відкритим до нового, поважати іншу точку зору, розширювати своє розуміння норми та позбуватися упереджень.

Будувати, опираючись на спільні цінності, водночас святкуючи відмінності. Бути собою і дозволяти іншим залишатися унікальними.

– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."