Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

Від звичайного міста до зеленої столиці Європи – секрет успіху Любляни

Два роки тому Любляна виборола почесне звання  "Зелена столиця Європи-2016". Це звання вона носитиме увесь рік, перейнявши естафету у англійського Бристоля. 

Щоб отримати це звання, словенській столиці у фіналі довелося змагатися з містами Ессен (Німеччина), Наймеґен (Нідерланди), Осло (Норвегія) та Умео (Швеція). Всі ці міста – з країн, що відомі своїми надвисокими екологічними стандартами. 

 
Любляна не лише стала першим містом Центральної та Східної Європи, яке удостоїлося цього почесного звання. Її перемога виглядає фантастичною, якщо згадати, що лише 10-15 років тому вона була звичайним центральноєвропейським містом, де домінують автомобілі, а екологічним питанням не приділяють багато уваги. 

Щоб змінитися, Любляні довелося перетворитися на місто, де пріоритет мають громадський транспорт, пішоходи та велосипедисти. Для цього 70% закупівель із міського бюджету словенської столиці так чи інакше пов'язані з "зеленими" технологіями. Крім того, влада міста активно пропагує відмову від автомобілів і пересування за допомогою велосипедів.

Як наслідок, було досягнуто значного прогресу у сферах, які включають місцевий трафік та облаштування центру міста, призначеного для пішоходів.

 

Крім того, в місті реалізується спеціальна екологічна програма Vision Ljubljana 2025, яка передбачає збільшення кількості парків та зелених зон. Значна їх частина має спортивні майданчики - це має стимулювати городян до занять спортом на відкритому повітрі. 

Вражаюча трансформація і забезпечила столиці Словенії перемогу. 

Присвоєння почесного звання "Зелена столиця Європи" є ініціативою Європейської комісії. Звання присуджується містам з високими екологічними стандартами, які ставлять перед собою високі стандарти розвитку, прислухаються до потреб своїх жителів і впроваджують інноваційні технології для вирішення екологічних проблем.

У 2017 році це звання носитиме німецький Ессен. 

 
– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!


ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."