Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

Водійські права онлайн: як Латвія реформувала систему безпеки дорожнього руху

Латвійці пишаються своїми реформами, особливо у сфері послуг. Успішний досвід Латвії у реформуванні послуг у сфері безпеки дорожнього руху визнають як у країнах ЄС, так і за його межами.

Директорат безпеки дорожнього руху цього року відзначатиме 25-річний ювілей. За цей час завдяки наполегливим зусиллям їм вдалося відмовитися від корупційної та вкрай незручної радянської системи, створивши зразковий механізм надання громадянам послуг з реєстрації, перевірки технічного стану транспортних засобів та видачі водійських прав для всіх видів транспортних засобів.

При цьому такій реєстрації у Латвії підлягають навіть велосипеди та водний транспорт! 

Наприклад, процедура реєстрації транспортного засобу займає близько 20 хвилин, так само швидко можна пройти обов’язковий щорічний технічний огляд транспортного засобу. А усі дані про транспортний засіб, страховий поліс, інформація про водія та власників зберігається в електронній системі.

До речі, система автоматично і заздалегідь сповіщає водіїв про закінчення терміну дії водійських прав та страховки, а також дозволяє пройти всі необхідні процедури для їх подовження онлайн.

Кімнати для складання іспитів, а також транспортні засоби для практичної частини іспиту з водіння оснащені камерами відеоспостереження і отримати права можна лише у разі успішної підготовки.

Ролик #LookTheRoadInTheEye про небезпеку використання мобільних телефонів, розроблений Дирекцією з безпеки дорожнього руху.

– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."