Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

#MyliuLietuvaES: як Литва святкувала День Європи

З 1 травня 2004 року Литва стала повноправним членом Європейського Союзу, з 1 січня 2015 року – приєдналася до зони євро.

Литовці пишаються тим, що вважаються однією з найбільш освічених націй в Європі, про що свідчить статистика Європейської комісії.

Членство Литви в ЄС сприяло активнішій участі молоді та студентів у міжнародних освітніх програмах та науковій діяльності.

Починаючи з 2004 року, майже половина литовських середніх шкіл взяли участь у європейських партнерських проектах (Леонардо да Вінчі і програм Сократ / Еразмус для викладачів і студентів).

Із вступом до ЄС литовці отримали також і доступ до соціальних гарантій на всій території ЄС. Перебуваючи в інших країнах Євросоюзу, литовці відчувають себе соціально захищеними. Це стосується і отримання призначених раніше пенсій, і забезпечення медичного страхування, а також інших соціальних гарантій.

 

Кожен громадянин Литви є громадянином ЄС, тому в будь-якій країні світу, де функціонує місія ЄС, він може розраховувати на отримання консульської допомоги, навіть якщо Литва не має власного представництва у цій країні.

У перші травневі вихідні, як правило, ближче до 9 травня, Литва приєднується до святкування Днів Європи.

Минулого року напередодні святкування Днів Європи в Литві проводився фотоконкурс "Я люблю Литву в ЄС", метою якого було показати ще раз, що Литва – це частина ЄС.

Для участі в акції необхідно було сфотографувати руки, складені у формі серця, на тлі красивого литовського пейзажу або цікавого місця та розмістити фото у соціальних мережах з хештегом #MyliuLietuvaES ("Люблю Литву в ЄС").

 
– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!


ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."