Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

Свято по-бельгійськи. Як побачити справжній середньовічний карнавал

Бельгія – країна, відома своїми численними карнавалами та релігійними святами, що проводяться кожного року у різних містах країни переважно з лютого по березень.

До нового маскараду починають готуватися цілою родиною одразу після закінчення попереднього. Вигадують однакові для всієї родини костюми та шиють їх на замовлення у спеціальних ательє.

 

Найбагатшою на такі події є валлонська земля. Бельгійці пишаються своїми народними традиціями та приділяють багато часу і витрачають чимало грошей на їх збереження.

Найвідомішими є карнавали, що проводяться у невеличких містах: Бенш (Binche, з 7 по 9 лютого 2016 року), Мальмеді (Malmedy, з 6 по 9 лютого 2016 року), Ля Лув’єр (La Louvière, з 6 по 8 березня 2016 року), Ставело (Stavelot, з 5 по 7 березня 2016 року). Але цікаві та яскраві карнавали відбуваються і в інших валонських містах та містечках. 

 

Не встигаєте приїхати у Бельгію у лютому-березні? Не біда!

Також дуже популярними у Бельгії – і не менш яскравими – є свята на релігійну тематику. Вони називаються кермеси або дюкаси.

Наприклад, у день релігійного свята Зіслання Святого Духа у місті Монс відбувається свято "Дуду" – театралізоване дійство битви святого Юрія з драконом. А наприкінці серпня у місті Ат відбувається свято велетнів (театралізована хода п’ятиметрових велетнів, що закінчується театралізованою битвою Давида з Голіафом).

– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."