Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

9 травня - день народження ідеї Євроспільноти та день відкритих дверей у Брюсселі

9 травня Євросоюз святкує День Європи.

Дата знаменує річницю історичної Декларації Шумана.

У своїй промові в Парижі в 1950 році міністр закордонних справ Франції Робер Шуман виклав ідею для нової форми політичного співробітництва у вигляді "наднаціональної спільноти".

Ця пропозиція призвела до створення Європейської спільноти з вугілля та сталі, що згодом стало основою для створення Європейського Союзу.

Щороку на початку травня з цієї нагоди європейські інституції у Брюсселі, Страсбурзі та Люксембурзі відкривають двері для всіх охочих. Для різних вікових груп влаштовуються інтерактивні заходи, конференції, дебати та багато інших ініціатив для підвищення рівня обізнаності про Євросоюз.

 

Варто зазначити, що дні відкритих дверей користуються величезним інтересом як у туристів, так і у самих громадян ЄС. Черги з охочих потрапити на екскурсії у ту чи іншу установу вишукуються з самого ранку.

Цього дня кожен може відчути себе депутатом Європарламенту у найбільшій залі для голосування "Hemicycle", відвідати історичну кімнату Раді ЄС, де на Європейську Раду збираються лідери держав-членів, або ознайомитися з різноманітними проектами в приміщенні Єврокомісії.

 
 

Варто додати, що відвідини Європейського парламенту проходять і в інші дні – для цього в законодавчому органі ЄС влаштований спеціальний відділ – Parlamentarium.

Однак відвідини Парламентаріума більше схожі на "віртуальну екскурсію" приміщеннями законодавчого органа ЄС. 

– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!


ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."