Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

День без машин у Бельгії: як зробити повітря втричі чистішим

Європейський тиждень мобільності – щорічна ініціатива Єврокомісії, яка проводиться у вересні та має на меті заохочення місцевої влади до впроваджування альтернативних автомобілю видів транспорту.

Кульмінацією тижня стає так званий "День без машин", коли використання автомобіля обмежується з ранку до вечора, а проїзд у громадському транспорті та прокат велосипедів стає безкоштовним.

 

Ініціатива закликає людей замислитися над шкідливим впливом надмірної автомобілізації та розглянути діапазон наявних транспортних можливостей для раціонального пересування.

Варто відзначити, що на відміну від України, де подібні кампанії мають скоріше рекомендаційний характер, у Бельгії обмеження реально діють на весь автотранспорт у місті, окрім машин поліції та швидкої допомоги.

У рамках кампанії на вулицях міст проводяться ярмарки, фестивалі вуличної їжі, розваги для дітей та велосипедні марафони.

Бельгійські експерти підрахували, що в цей день рівень шуму в Брюсселі знижується в 6-8 разів, а повітря стає втричі чистішим.

 
– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."