ЄС дав 24 мільйони євро на розвиток місцевих громад в Україні

Понеділок, 23 червня 2014, 14:22

ЄС виділить 24 мільйони євро на реалізацію 1330 малих місцевих ініціатив у селах та невеликих містах по всій Україні. 

20 травня в Києві була офіційно розпочата третя фаза проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" (СВА), – найбільшого проекту ЄС в Україні, – який фінансується та реалізується спільно із Програмою розвитку ООН, повідомляє Представництво ЄС в Україні.   

Як і на першому та другому етапах, третя фаза проекту (СВА-ІІІ) буде заохочувати власні ініціативи місцевих громад по всій Україні. Мета – поліпшити умови життя в селах та малих містах. Особливу увагу звернено на сприяння децентралізації та впровадженню енергоефективних технологій.

Проект спирається на ідею, що сталий регіональний розвиток залежить від ефективного місцевого управління та активної участі громади. Контроль та активність громади є особливо ефективними тоді, коли вони спрямовані на розв’язання проблем, визначених самими мешканцями.

Вплив СВА-ІІІ безпосередньо відчують 1,5 мільйони громадян з 1000 сіл та 15 містечок з усієї України. У підсумку місцеві громади та органи влади будуть підготовлені до повноцінного впровадження орієнтованих на громаду проектів.

"Це не дрібниця, а питання системних речей. Місцеві громади перебувають у центрі справжньої трансформації: якщо вони не реформуються, суспільство не зможе змінитися", - заявила Алессандра Тісо, постійний координатор ООН та постійний представник Програми допомоги ООН в Україні.

"В осерді нашої роботи – люди, і, спонукаючи їх до розвитку їхніх власних громад, ми реалізуємо їхнє прагнення до процвітання та більших можливостей", – сказала вона.

Третя фаза проекту СВА буде також підтримувати український уряд на шляху реформ в напрямку децентралізації. Мета цих реформ – підвищити якість послуг та посилити потужності регіональних та місцевих органів влади в Україні.

"Нова фаза проекту розпочинається у слушний момент, коли уряд рішуче рухається в напрямку децентралізації", – прокоментував Ендрю Разбаш, керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні.

"Ці невеликі проекти справляють значний вплив на світогляд людей. Підсилення ролі місцевих громад є потужним інструментом в боротьбі проти корупції, а також великим кроком вперед для України", – додав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.