ЄС та НАТО мають надати військову допомогу Україні - Клімкін

Неділя, 17 серпня 2014, 12:48

Євросоюз та НАТО мають знайти сили, щоби надати військову допомогу Україні – с такою заявою виступив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв’ю німецькій радіостанції Deutschlandfunk.

Інтерв'ю вийшло в ефір в неділю 17 серпня, але розмова відбулася раніше – ще до відльоту міністра до Берліна на консультації з главами МЗС РФ та ФРН.

Клімкін зазначив, що ухвалення рішення про військову допомогу буде непростим кроком для цих організацій, та водночас це стане тестом на їх готовність до реального партнерства.

"Це дійсно складне питання для Європейського союзу та НАТО – що робити, якщо європейська країна підживлює війну в Європі, - зауважив міністр. - Якщо відповіддю (з боку НАТО та ЄС) буде "ми не можемо тут зробити щось суттєве", то саме собою з’являється питання: а чи можна вас надалі розглядати як серйозного партнера?".

"Звичайно ж, ми потребуємо військової допомоги, тому що в разі, якщо ми отримуємо таку допомогу, нашим військам на місці (проведення АТО) буде легше діяти. Хота ми (в будь-якому разі) візьмемо ситуацію пд. контроль", - додав Клімкін

 Між тим, з відповідей Павла Клімкіна випливає, що йдеться не про залучення західних солдат до операції, а до інших видів військової підтримки. Міністр очікує, що рішення з цього приводу будуть ухвалені на саміті НАТО, який відбудеться 4-5 вересня в Ньюпорті, Уельс.

За його словами, Україна розраховує на комплексне рішення НАТО, що включатиме політичну підтримку, збільшення допомоги українським військам, допомогу в проведенні реформ та допомогу в таких сферах як боротьба з тероризмом та кібербезпека. Раніше представники країн-членів альянсу заявляли, що консенсус щодо шляхів допомоги Україні вже маже досягнуто.

Відомо, що українське питання буде одним з основних на самміті НАТО в Ньюпорті. Президент Порошенко  вже підтвердив свою участь у заході. Водночас, Клімкін не очікує що на саміті може постати питання про членство Украни в альянсі, оскільки всредини країни "немає консенсусу" з цього приводу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.