Сікорський: НАТО близьке до консенсусу по Східній Європі

Четвер, 14 серпня 2014, 10:40

Держави-члени НАТО близькі до досягнення консенсусу з приводу  нарощування військової присутності альянсу у Східній Європі у відповідь на втручання Росії у справи України.

Про це заявив  міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в інтерв'ю Reuters.

Сікорський вважає, що Кремль все ще може вторгнутися у Східну Україну, хоча  можливість введення російських військ під прикриттям гуманітарної допомоги стала дещо меншою протягом останніх кілька днів.

"До цього року у нас не було війни між двома нашими сусідами, і тепер ми її маємо. Тому наше розуміння необхідності заспокоєння ситуації є ще вищим", - сказав Сікорський.

"Ми вітаємо пропозиції військовими властями альянсу щодо пакету необхідних заходів, і ми віримо, що це хороша пропозиція",  - зазначив він.

Він повідомив, що не хоче вдаватися в подробиці, оскільки  дипломатам і військовим чиновникам потрібно більше часу, щоб підготувати узгоджену думку, яку може бути прийнято на саміті НАТО в Уельсі.

Разом з тим, він відзначив, що "сторони досить близькі" до досягнення консенсусу і рішення повинне бути прийняте в Уельсі.

Нагадаємо, ненеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен під час візиту до  Києва, визнав, що в ескалації конфлікту на сході України винна Росія, а також попередив Москву про готовність країн-членів альянсу збільшити санкції щодо Російської Федерації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".