ЄСПЛ зобов'язав Росію виплатити 2,5 млн. євро родичам зниклих у Чечні людей

Четвер, 9 жовтня 2014, 18:11

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) постановив Росії випалтити 2,5 млн. євро родичам людей, які зникли в Чечні протягом 2000-2006 років.

Про це йдеться в рішенні ЄСПЛ, оприлюдненому на сайті інституції.

Справа "Салтигов та інші проти Росії" об'єднала 12 позовів, які стосувалися зникнень 18 місцевих жителів, яких було незаконно затримано у Чечні силовиками протягом 2000 та 2006 років, після чого вони зникли.

Ці випадки відбувалися у місцях, що знаходилися під контролем федеральних військових. Проте розслідування в Росії не дало жодних результатів.

ЄСПЛ постановив, що Росія порушила ряд статей Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, йдеться про "Право на життя", "Заборону катувань", "Право на свободу та особисту недоторканість" та "Право на ефективні засоби правового захисту".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.

Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії

З політичної сцени Італії поступово йдуть ті політики, які довгі роки вважалися провідниками інтересів РФ та особисто Путіна.