Центробанк РФ готується до трьох років санкцій, але вірить у зростання економіки

Понеділок, 10 листопада 2014, 14:45

Центробанк РФ прогнозує, що зростання російської економіки до 2017 року становитиме понад 3% навіть за негативного сценарію, що припускає збереження санкцій до кінця 2017 року.

Як повідомляє РІА "Новости", такий прогноз міститься в оприлюднених Центробанком РФ основних напрямках єдиної державної грошово-кредитної політики на 2015-2017 роки.

У документі розглянуті сценарії розвитку російської економіки залежно від зовнішніх умов, в першу чергу світових цін на нафту і тривалості дії санкцій.

ЦБ в базовому сценарії розвитку економіки Росії на 2015-2017 роки очікує, що санкції Заходу зберігатимуться до кінця періоду, а світова ціна на нафту буде вище $90 за барель.

Раніше Центробанк Росії прогнозував, що санкції будуть скасовані в середині 2015 року. При цьому попередній базовий сценарій ЦБ розраховувався виходячи з очікуваної ціни нафти на рівні $104,8 за барель до 2015 року, $103,1 за барель в 2016 році, $102,5 за барель в 2017 році.

На думку аналітиків регулятора, поточна ситуація сприяє імпортозаміщенню та розвитку власного виробництва Росії. В разі сприятливого розвитку подій економічне зростання до 2017 року становитиме понад 3%, але навіть за негативного сценарію зростання буде позитивним.

Два інших сценарії припускають помірне зростання цін на нафту, але відрізняються очікуванням тривалості дії санкцій.

Розрахунки російських аналітиків базуються на очікуванні, що негативний вплив санкцій на російську економіку буде поступово слабшати протягом 2015-2017 років у міру адаптації економічних агентів до нових зовнішніх умов.

Стресовий сценарій передбачає зниження цін на нафту до $60 за барель до кінця 2015 року (з подальшим відновленням до $80 за барель до кінця 2017 року). Втім, ймовірність такого сценарію оцінюється як низька.

ЦБ також зазначає, що у разі такого різкого погіршення ситуації на світовому ринку нафти буде відбуватися помітне ослаблення рубля на тлі економічного спаду. Інфляція при цьому складе 7,5-8% в 2015 році і 4-4,5% у 2016-2017 роках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Допомога Путіну під маскою екології: що не так з ініціативою Європарламенту

Вже 6 липня Європейський парламент голосуватиме за ініціативу визнати проєкти будівництва газових та атомних електростанцій як "зелених" та екологічних.

Канадський прецедент: як конфісковані російські активи будуть передані Україні

Канада першою із західних країн законодавчо прописала можливість використовувати на підтримку України конфісковані російські активи, що потрапили під санкції через війну. 

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.