Могеріні погрожує новими діями ЄС у відповідь на атаку Дебальцевого

Середа, 18 лютого 2015, 12:37

У випадку, якщо бойові дії триватимуть і порушення мінських домовленостей продовжуватиметься, ЄС буде готовий до нових дій.

Про це йдеться в заяві високого представника ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріки Могеріні.

"ЄС готовий вжити відповідних дій в разі, якщо бойові дії та інші негативні явища, що порушують мінські угоди, триватимуть", - відзначається в заяві.

"Дії проросійських сепаратистів у Дебальцевому є явним порушенням угоди про припинення вогню", - зауважила вона.

Сепаратисти повинні припинити всі військові дії. Росія і сепаратисти мають негайно і повністю виконати зобов'язання, погоджені в Мінську, у відповідності до вчорашньої резолюції Ради безпеки ООН, починаючи з поваги до припинення вогню і виведення всього важкого озброєння", - наголосила Могеріні.

Крім того, ЄС вимагає негайного доступу  спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з метою контролю в районі Дебальцевого і до будь-якого іншого місця, до якого місії потрібно пройти", - підкреслила Могеріні.

"Безпечний прохід для всіх тих, хто хоче залишити цей район, також має бути забезпечений", - додала високий представник ЄС.

Нагадаємо, раніше Могеріні заявила, що новини щодо дотримання перемир'я на сході України не є надто обнадійливими.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.