Порошенко на саміті в Ризі: Європі життєво необхідна солідарність з Україною

П'ятниця, 22 травня 2015, 14:52

Україна зараз бореться за мир у всій Європі, і для Європи життєво необхідно продемонструвати солідарність з Україною.

Про це сказав президент Петро Порошенко у виступі на Саміті "Східного партнерства" в Ризі, повідомляє сайт глави держави.

Президент підкреслив, що Україна бореться сьогодні не лише за свою землю. "Ми боремось сьогодні за Грузію, Молдову, Вірменію та Білорусь – за їхню можливість стати європейськими країнами, розділяючи такі ж цінності та принципи", – заявив Порошенко.

Президент висловився за більшу "амбіційність та далекоглядність" саміту у Ризі, враховуючи російську агресію, анексію Криму та підписану Угоду про асоціацію.

"Сьогодні маємо відстоювати завдання зробити нас сильнішими – об'єднаними та демократичними країнами, повністю відданими реформам та здатними їх реалізувати. Це має бути нашим спільним інтересом", – наголосив президент.

Глава Української держави також висловив думку, що "Східне партнерство" могло би бути більш інструментально дієвим.

За словами Порошенко, сьогодні постає питання, чи зможе ініціатива "Східного партнерства" відігравати більш важливу роль і дати відповідь на виклики – проведення реформ, забезпечити кордони, безпеку та мир.

"І, нарешті, чи може принести європейську перспективу для країн, які цього заслуговують та прагнуть", – сказав Порошенко.

Президент окремо підкреслив, що Україна пройшла довгий шлях з початку імплементації плану з лібералізації візового режиму і готова до виконання решти технічних умов для введення безвізового режиму у 2016 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.

Чому ЄС має визнати Україну країною-кандидатом просто зараз

ЄС має запропонувати Україні не лише план відбудови, а й створення її незалежних інституцій, необхідних для того, щоб бути частиною Євросоюзу.

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.