ЄС за сприятливих умов готовий переформатувати зв’язки з РФ в енергетиці

Понеділок, 20 липня 2015, 16:32

ЄС готовий перезапустити стосунки з РФ в сфері енергетики, якщо складуться сприятливі умови.

Про це йдеться в підсумковій заяві Ради ЄС щодо енергетичної дипломатії.

"Коли складуться належні умови, ЄС буде працювати  над переформатуванням енергетичних відносин з Росією, заснованих на загальних правилах відкритості ринку, чесній конкуренції, захисті і безпеці довкілля задля взаємних вигод обох сторін", - йдеться у документі.

Поки ж Брюссель має намір зосередитись на пошуку шляхів диверсифікації поставок палива та розбудові енергетичної інфраструктури, яка дозволить приступити до освоєння нафтогазових запасів Каспійського регіону, зокрема, за рахунок пріоритетного розвитку проекту Південного газового коридору.

Крім цього, ЄС має намір зосередитися на створенні інфраструктури для закупівель скрапленого газу, у тому числі в "американських виробників".

Що ж до України, то в ЄС вкотре наголосили на необхідності забезпечувати довгострокові поставки газу до країни і транзит через її територію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.