Помер найбагатший поляк Ян Кульчик

Середа, 29 липня 2015, 12:18

У віці 65 років помер один із найбільших та найвідоміших польських підприємців Ян Кульчик, який підтримував інвестиції в Україну.

Про це повідомляє Польське радіо.

Від 2002 року Ян Кульчик постійно перебував у списку найбагатших поляків.

Кілька останніх років поспіль він утримував першість серед найзаможніших поляків, а його статок оцінювали у 16 мільярдів злотих. Бізнесмен був власником підприємства Kulczyk Holding та міжнародної інвестиційної групи Kulczyk Investments, а також співзасновником Польської ради бізнесу.

Польський мільярдер активно діяв на міжнародній арені. Він провадив діяльність у Європі, Африці, Південній Америці, займаючись інвестиціями в галузях енергетики, нафти і газу, інфраструктури, нерухомості.

Серед іншого, Ян Кульчик володів 49,99% акціями компанії Kulczyk Oil Ventures, яка займається розвідкою газу і нафти також в Україні.

Польський мільярдер підтримував Україну. Зокрема, під час газової кризи із Росією, він пропонував експортувати дешеві польські газ і вугілля в Україну, а з України в Європу імпортувати дешеву електроенергію з Хмельницької атомної електростанції, що дозволило б стабілізувати європейський енергетичний ринок та зменшити ціни на електроенергію. Кульчик при цьому наголошував, що Україна змогла б у такий спосіб стати ближчою до Європи. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: