Переконаний, що безвізовий режим у 2016 році буде - Клімкін

Четвер, 24 вересня 2015, 10:13

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін переконаний, що Україна наступного року отримає безвізовий режим з ЄС.

Про це він заявив у середу в програмі "Лівий берег" на каналі "24".

"Я вважаю, і це моє переконання, що безвізовий (режим) наступного року буде", - відзначив він.

"У нас остаточний звіт має бути 15 грудня цього року. Потім він буде розглядатися Єврокомісією, потім буде розглядатися Європейською радою, і потім запуститься процес технічного виконання. Це буде тривати декілька місяців", - зауважив міністр.

Водночас він нагадав, що до звіту потрібно завершити всі необхідні реформи.

"Ми порахували, у нас залишається 12 законів, які, я дуже сподіваюся, ми почнемо імплементувати", - зауважив Клімкін.

"Пролізти просто так, через невиконання реформ, нам не вдасться, оскільки ці реформи вважаються Євросоюзом фундаментальними для передбачуваності і стабільності ситуації. Це стосується корупції, це стосуєтсья реформи правоохоронних органів та міграційного менеджементу", - підкреслив глава МЗС.

"Я вважаю, що, якщо ми не зможемо провести ці реформи під безвізовий режим, то хто тоді взагалі нам повірить, що ми здатні виконати Угоду про асоціацію?" - відзначив Клімкін.

"Я вважаю, якщо ми не зробимо безвізовий режим наступного року, то в цьому будемо винні вже ми, а не ЄС, який грається з критеріями", - наголосив міністр.

Нагадаємо, раніше президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер обіцяє зробити все можливе для надання Україні безвізового режиму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".