Дуда: Польща підтримує обмеження права вето в Радбезі ООН

Понеділок, 28 вересня 2015, 18:24

Польща підтримує пропозицію Франції щодо можливості обмеження права вето в Радбезі ООН, якщо йдеться про серйозні злочини.

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда, виступаючи на Генасаблеї ООН в Нью-Йорку.

За його словами, постійне членство в ООН вимагає дотримання її принципів.

Однак в останні роки застосування права вето приводило до негативних наслідків, тому структура Радбезу повинна бути переглянута.

"Право вето приводило до глухого куту. Польща підтримує пропозицію французької сторони щодо незастосування права вето, якщо мова йде про серйозні злочини, особливо геноцид", - зазначив Дуда.

"В ситуації, коли одна держава чинить агресію, провадить політику за допомогою танків, Польща відчуває свій обов’язок відкинути факти, які постають з подібних вчинків", - заявив президент Польщі.

Як повідомлялося, 67 країн уже підтримали ініціативу утримання від права вето в Раді безпеки ООН у випадках, коли конфлікти набувають особливої жорстокості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують"

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.