Єврокомісія внесла законодавчу пропозицію щодо скасування віз з Грузією

Середа, 9 березня 2016, 18:35

Єврокомісія в середу оголосила про подання законодавчої пропозиції щодо візової лібералізації для Грузії.

Про це, як повідомляє кореспондент "Європейської правди", заявив єврокомісар з питань міграції Дімітріс Аврамопулос на прес-конференції в Брюсселі.

"Комісія сьогодні запропонувала зняти візові вимоги для громадян Грузії. Комісія пропонує включити Грузію в перелік країн, з якими у ЄС діє безвізовий режим", - сказав він.

Аврамопулос наголосив, що Грузія виконала всі вимоги для безвізового режиму.

За процедурами Євросоюзу, після цього пропозиція Єврокомісії має пройти тривалу процедуру узгодження – і між країнами-членами Євросоюзу, і на рівні Європарламенту.

Ця процедура займає не менше місяця. Після цього вона має бути затверджена Радою ЄС з питань юстиції, свободи та безпеки, яка збирається раз на квартал.

Раніше повідомлялося, що питання надання Грузії візової лібералізації ЄС буде розглядатися окремо від України.

Нагадаємо, у статті "Розділення "безвізової заявки" України та Грузії. Що це означає на практиці" на сайті "Європейської правди" йдеться про те, що українсько-грузинську пропозицію Єврокомісії щодо надання країнам безвізового режиму можуть знову об’єднати у квітні, після того, як відбудеться референдум у Нідерландах.

Раніше ЗМІ повідомляли, що безвізові заявки Грузії і України можуть бути об’єднані в Європарламенті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.

В обхід санкцій: як компанії з ЄС працюють у Криму та чи можливо це зупинити

Найгучніші випадки порушення "кримських" санкцій компаніями з ЄС пов’язані саме з інфраструктурними проєктами. Як їм це вдалося?

Безвіз у червоній зоні: як нова хвиля епідемії змінить правила в'їзду в ЄС для українців

Чи довго ЄС зберігатиме для українців вільну дію безвізового режиму? Є шанс сподіватися на його збереження принаймні для вакцинованих.