Генеральна асамблея ООН переобрала 5 непостійних членів

П'ятниця, 1 липня 2016, 09:54

Завершилися щорічні перевибори 5 непостійних членів Ради безпеки ООН, цього разу на 2017-2018 роки.

Про це повідомляє Euronews.

Цього року на пʼять місць в Радбезі претендували вісім країн. Вибори розпочалися 28 червня і завершилися ввечері 30 червня, коли було ухвалене рішення про те, що Італія та Нідерланди розділять дворічний термін перебування в Раді безпеки ООН.

"Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй обрала Італію для заповнення останнього місця в Раді безпеки на наступний рік. Це сталося після того, як Італія та Нідерланди набрали однакову кількість голосів і було вирішено розділити дворічний термін між двома країнами", – йдеться у повідомленні.

Італія буде у Радбезі протягом 2017 року, потім, з 2018-го, її місце займуть Нідерланди.

Посли обох країн висловили задоволення від рішення і пообіцяли тісну співпрацю для того, щоб "продемонструвати європейську єдність на тлі Brexit".

Іншими непостійними членами Ради безпеки ООН цього року стали Ефіопія, Болівія, Казахстан та Швеція, які з січня 2017 року замінять Анголу, Малайзію, Нову Зеландію, Іспанію та Венесуелу.

Відзначимо, що цього року Казахстан вперше в своїй історії став членом Ради безпеки ООН.

Нагадаємо, минулого року Україна була обрана непостійним членом Ради безпеки ООН на 2016-2017 роки, отримавши підтримку 177 країн зі 193 членів Генасамблеї ООН.

Як відомо, Рада безпеки ООН складається з 15 членів. З п'ять постійних членів — Велика Британія, Китай, СРСР, США, Франція — і десять членів, які обираються Генеральною асамблеєю на два роки за географічною ознакою. П'ять з десяти членів переобираються щороку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.