Радбез ООН прийняв резолюцію щодо Ірану

Понеділок, 20 липня 2015, 16:37

Рада безпеки ООН у понеділок схвалила резолюцію щодо ядерної програми Ірану.

Про це повідомляє Reuters.

15 країн-членів Радбезу одностайно проголосували за документ, який став частиною угоди, досягнутої у Відні минулого тижня між Іраном та світовими державами.

Як відзначає агентство, резолюція запускає складний набір скоординованих кроків, про які домовився Іран протягом майже двох років переговорів з США, Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією, Німеччиною і ЄС.

Згідно з документом, жодного послаблення санкцій щодо Ірану не передбачається, поки Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) не представить Раді безпеки доповідь, яка підтверджує, що Іран дотримується зобов'язань, взятих на себе в рамках угоди.

Резолюція водночас дозволяє повторно ввести всі санкції щодо Ірану, якщо країна порушить угоду в найближчі 10 років.

Якщо ж протягом цього періоду Радбез отримає свідчення порушення Іраном угоди, країна зможе уникнути санкцій лише шляхом голосування за відповідну резолюцію Радбезом ООН.

Як відомо, шість держав-посередників (США, Німеччина, Велика Британія, Франція, Китай і Росія) досягли угоди з Іраном щодо обмеження ядерної програми країни в обмін на пом'якшення санкцій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.