Уряд ФРН схвалив нову стратегію безпеки зі згадкою про напруженість з РФ

Середа, 13 липня 2016, 13:42

Уряд Німеччини 13 липня схвалив нову "Білу книгу", в якій сформульована стратегія країни у сфері безпеки і оборони.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Цей документ, розроблений під егідою міністерства оборони, має принципово важливе значення для майбутньої ролі бундесверу.

Нова "Біла книга" враховує зміни у сфері безпеки, що відбулися з 2006 року, коли була прийнята перша редакція цього документа. У актуальної версії, зокрема, згадується про напружені відносини з Росією внаслідок конфлікту навколо України.

У новій редакції "Білої книги" Німеччина висловлює готовність взяти на себе більш активну роль на глобальному рівні, а також стати одним з лідерів на світовій арені.

Нова редакція "Білої книги" передбачає більш широкі можливості для використання бундесверу всередині Німеччини,які не потребують внесення змін до конституції. У документі, зокрема, зазначається, що уряд вважає конституційним використання бундесверу в разі серйозної терористичної загрози.

Служба в лавах бундесверу надалі буде відкрита для громадян інших країн ЄС, а не тільки для громадян Німеччини. Союз військовослужбовців бундесверу - найбільша організація, що представляє інтереси солдатів - однак, виступає проти цього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.