У Сеймі Польщі у першому читанні підтримали визнання Волинської трагедії геноцидом

Середа, 20 липня 2016, 10:59

Польський Сейм хоче встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти мешканців міжвоєнної Польщі. Це має відбутися на основі постанови.

Текст відповідної резолюції у вівторок, 19 липня, пройшов перше читання на парламентських комісіях зв’язку з поляками за кордоном та культури і засобів масової інформації, повідомляє портал Prostir.pl.

Основою резолюції став проект правлячої партії "Право і справедливість". Після прийняття поправок проект наголошує, що злочин мав місце у 1943—1945 роках.

Парламент хоче віддати данину "громадянам Другої Речі Посполитої, по-звірячому вбитим українськими націоналістами".

Депутати погодилися з поправкою в назві документу, запропонованою головою комісії зі зв’язку з поляками за кордоном Міхалом Дворчиком (ПіС), який консультувався з істориками Інституту національної пам’яті Польщі. За поправкою, у резолюції віддається данина "жертвам геноциду в 1943—1945 роках", а не, як було спочатку, в 1939—1945 роках.

Об’єднані комісії протягом першого читання вказали, що в 1943—45 роках загинули представники інших національностей, а також українці, "які стали на захист жертв". Парламент висловив їм свою вдячність і закликав президента вшанувати цих людей державними нагородами.

У резолюції висловлюється солідарність з Україною, яка бореться з зовнішнім агресором за територіальну цілісність. Підкреслюється, що єдиною дорогою до істини є шлях до примирення.

Друге читання резолюції відбудеться у середу, 20 липня.

За резолюцію має проголосувати Сейм на пленарному засіданні. Теперішнє засідання, від 19 до 22 липня, є останнім засіданням Сейму перед канікулами.

Раніше повідомлялося, що Cенат Польщі закликав визнати Волинську трагедію геноцидом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.