На посаду нового прем'єр-міністра Британії залишилося три кандидати

Середа, 6 липня 2016, 10:16

Міністр внутрішніх справ Британії Тереза Мей виграла перший раунд голосування на виборах лідера Консервативної партії, що замінить нинішнього прем’єр-міністра Девіда Кемерона.

Про це повідомляє ВВС.

Участь у голосуванні за нового лідера взяли 329 депутатів із 330, що представляють торі у британському парламенті.

Мей, яка виступала проти виходу Британії з ЄС, отримала 165 голосів. Друге місце посіла міністр з питань енергетики Андреа Лідсом із 66 голосами. Не виключено, що британський уряд вдруге в історії очолить жінка.

Міністр юстиції Майкл Гоув, який активно підтримував Brexit, отримав 48 голосів. Міністр з питань праці і у справах пенсій Стівен Кребб набрав 34 голоси і оголосив, що припиняє участь у виборах і буде підтримувати Терезу Мей.

Екс-міністр оборони Ліам Фокс вибув із голосування, посівши останнє місце із 16 голосами.

Наступний раунд голосування пройде у четвер. Коли залишаться два кандидати, лідера обиратимуть близько 150 тисяч членів Консервативної партії по всій країні. Ім'я нового очільника консерваторів назвуть 9 вересня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?