В ООН здивовані затримкою e-декларування нібито через "питання безпеки"

Середа, 3 серпня 2016, 18:06

Програма розвитку ООН поширила спеціальну заяву щодо неприпустимості можливої затримки із запуском електронного декларування, яке лишається ключовою умовою запровадження безвізового режиму для громадян України.

Заяву опубліковано на офіційному сайті ПРООН.

В організації нагадують, що програмний комплекс із збирання, збереження та обробки електронних декларацій українських посадовців був розроблений за фінансування  ПРООН та згодом переданий у власність Національної агенції із запобігання корупції.

"Система є... зобов’язанням України перед низкою міжнародних партнерів та розглядається як наріжний камінь процесу реформ",  - йдеться в заяві.

"Функціональність цього програмного забезпечення була підтверджена цілою низкою тестів та випробувань, в тому числі за участі посадових осіб НАЗК та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації (Держспецзв’язку)", - нагадали в ПРООН.

Ця заява організації з’явилася у відповідь на останніх дані про те, що Україна порушила графік підготовки до запуску системи електронного декларування. Як повідомляла Європейська правда, Київ обіцяв запустити систему до 15 серпня, однак цей термін може бути зірваний через проблеми із затвердженням атестату на систему захисту. Проблеми виникли з боку двох згаданих інституцій  - Держспецзв’язку та НАЗК.

"ПРООН наголошує, що запуск та підтримка системи у робочому стані є сферою відповідальності урядових партнерів... ПРООН висловлює сподівання, що раніше погоджений графік буде дотримано, і електронна система декларацій буде повністю введена в правове поле та запущена в промислову експлуатацію до 15 серпня 2016 року", - йдеться в заяві Програми розвитку ООН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua