Електронні декларації, що є умовою безвізу, зривають через "захист інформації"

Вівторок, 2 серпня 2016, 12:55

Затвердження електронних декларацій, що є ключовою умовою для скасування ЄС візового режиму для громадян України, опинилося під загрозою зриву через проблеми із затвердженням атестату на систему захисту.

Про це написав у Facebook радник Світового банку Дмитро Чаплінський, який був присутній на засіданні НАЗК 2 серпня.

"Система онлайн-декларування для всіх топ-чиновників повинна бути запущена 15-го серпня цього року. Ця дата вписана в підзаконні документи НАЗК, Кабміну і озвучена МВФ і ЄС, оскільки запуск системи був одним з останніх умов безвізу і отримання траншу Міжнародного валютного фонду", - зазначив він.

 Чаплінський нагадав, що для запуску система електронних декларацій 12 серпня мала отримати атестат на комплексний захист у Держспецзв’язку (ДССЗЗІ), цей графік був погоджений із ДССЗЗІ. Однак наприкінці липня ДССЗЗІ, всупереч погодженому плану, не затвердив незалежну експертну  організацію для підготовки висновку про захист системи, а 2 серпня "протягнув через НАЗК" призначення такою експертною організацією дочірньої держкомпанії ДССЗЗІ.

"Найсумніше те, що нам дали зрозуміти: до запуску системи (15 серпня) атестат не буде отриманий, що її делегітимізує. Нові терміни не були названі", - стверджує Чаплинський.

В Реанімаційному пакеті реформ вже заявили про серйозні проблеми, які створює нове рішення. На думку експертів, це може призвести до переходу системи декларування в тестовий режим, який дозволить посадовцям уникнути відповідальності за брехню в деклараціях..

"Усі декларації, подані в неатестовану Держспецзв'язком систему, не будуть визнаватися судом як належний доказ. І притягти політиків до кримінальної відповідальності за брехню у них буде неможливо", - стверджує експерт РПР, Голова правління Центру протидії корупції  Віталій Шабунін.

Як повідомляла "Європейська правда", початок повноцінної роботи НАЗК, включно із системою електронного декларування, лишається ключовою перепоною для впровадження безвізового режиму. В останній місяць повідомлялося про декілька штучно створених проблем на цьому шляху.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.