Глава Єврогрупи: Deutsche Bank повинен сам вирішити свої проблеми

П'ятниця, 30 вересня 2016, 19:12

Глава Єврогрупи Єроен Дейсельблум попередив, що найбільший кредитор Німеччини Deutsche Bank повинен сам вирішити свої проблеми і обійтися без державної допомоги.

Про це повідомляє Euractiv.

"В Європі звичайно і юридично визначено, що банк сам повинен вирішити свої проблеми" - сказав він.

За словами глави Єврогрупи, за допомогою банк має звертатися до інвесторів, акціонерів, власників облігацій, але не до держави.

В той же час Дейсельблум назвав "занадто високою" вимогу виплати 14 млрд доларів Міністерству юстиції США.

Акції Deutsche Bank на Франкфуртській фондовій біржі сьогодні різко впали після повідомлень про відтік окремих клієнтів на тлі зростання заклопотаності з приводу слабкої фінансової стійкості банку.

Таким чином інвестори реагують на вимогу штрафу з боку США і суперечливих повідомлень німецьких ЗМІ про те, чи прийде уряд на допомогу проблемному банку, якщо це буде необхідно.

В середині вересня міністерство юстиції США запропонувало Deutsche Bank заплатити 14 млрд доларів, щоб припинити розслідування про порушення при торгівлі іпотечними паперами, що стали, на думку американської влади, однією з причин світової фінансової кризи в 2008 році.

Представники Deutsche Bank пізніше підтвердили висунуті умови, зазначивши, що банку було запропоновано зробити у відповідь пропозицію.

Поки фінансова установа не планує укладати угоду щодо врегулювання позовів на дану суму. Юристи Deutsche Bank вважають, що сума операції може становити 2-3 млрд доларів.

Deutsche Bank - найбільший за розміром активів банк Німеччини, заснований в 1870 році. Чистий збиток за 2015 рік становив 6,772 мільярда євро проти прибутку роком раніше на рівні 1,691 мільярда євро. Це перший річний збиток банку з 2008 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua