У Польщі опозиція заблокувала роботу Сейму через плани обмежити роботу ЗМІ

П'ятниця, 16 грудня 2016, 18:29

Депутати польської опозиції висловили солідарність з журналістськими протестами і заблокували трибуну Сейму.

Про це повідомляє TVN24.

Під час сьогоднішнього засідання багато виступів депутатів від опозиції розпочиналися зі згадки про свободу ЗМІ та очікувані зміни у роботі журналістів у парламенті. Депутати тримали при цьому картки з написами "вільні медіа", які після виступів лишали на трибуні.

Маршалок Сейму Марек Кухцінський після одного з таких виступів виключив з сесії депутата опозиційної "Громадянської платформи" Міхала Щербу, а потім оголосив перерву.

Під час перерви опозиція розпочала блокування трибуни Сейму і скандувала такі гасла, як "Демократія" та "Вільні медіа". Крім того, депутати двічі співали гімн Польщі.

Попри протести маршалок продовжував засідання, час від часу оголошуючи перерви і виходячи з залу. Остаточну перерву було оголошено після повідомлення про брак кворуму.

Варто зазначити, що це остання сесія Сейму в цьому році, на ній депутати мають затвердити бюджет на наступний рік.

Глава правлячої партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявив, що блокування трибуни "дезорганізує роботу Сейму".

"Ми не дамо на це згоду. Ми не дамо себе тероризувати і я переконаний, що ми ухвалимо бюджет" - заявив Качинський і при цьому пообіцяв справи проти всіх, хто причетний до сьогоднішнього блокування.

Варто зазначити, що вже починаючи з наступного засідання Сейму, "Право і справедливість" хоче внести зміну в роботу журналістів у парламенті шляхом обмеження їх доступу до головної будівлі законодавчого органу. Тим самим може бути порушене гарантоване конституцією право на отримання інформації.

Сьогодні у Польщі проходить так званий "День без політиків"  - журналістські протести проти запланованих обмежень щодо порядку роботи ЗМІ у Сеймі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua