Бельгія, Франція і Нідерланди перевірятимуть документи у швидкісних поїздах

П'ятниця, 27 січня 2017, 13:49

Бельгія уклала угоду з Францією та Нідерландами, яка передбачає складення списків пасажирів та запровадження паспортного контролю у швидкісних поїздах міжнародних залізничних перевезень Thalys і Eurostar.

Про це повідомляє Associated Press.

Міністр внутрішніх справ Бельгії Жан Жамбон заявив, що цей крок дозволить посилити безпеку на швидкісних поїздах і відстежувати злочинців, які можуть використовувати їх.

"Завдання полягає в тому, щоб ввести систему в експлуатацію до кінця року", - сказав Жамбон.

Він зазначив, що Німеччина вирішила не брати участь в угоді. "Якщо система запрацює, вони зможуть приєднатися згодом", - сказав Жамбон, зазначивши, що "чекають виборів у Німеччині. Може, це якось пов'язано".

Бельгія, Нідерланди і Франції є частиною Шенгенської зони, де туристи, як правило, не проходять перевірку документів, перетинаючи кордони держав.

Схема не буде застосовуватися до регулярних міжнародних залізничних та автобусних перевезень.

Нагадаємо, 21 серпня 2015 року невідомий відкрив вогонь у швидкісному потязі Амстердам - Париж.

Зловмисника нейтралізували самі пасажири, які передали його в руки поліції. Троє осіб при цьому були поранені. Прем’єр Бельгії назвав напад терактом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.