Намібія хоче від Німеччини 30 мільярдів доларів репарацій за геноцид

Субота, 18 березня 2017, 13:48

Намібія має намір подати позов проти Німеччини до Міжнародного суду у Гаазі, вимагаючи сплати компенсації за скоєння геноциду проти її народу у колоніальну добу.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Уряд африканської країни розраховує відсудити у Берліна 30 мільярдів доларів.

Уряд Намібії залучив до справи юристів з Лондона, щоб розпочати справу через порушення Німеччиною прав людини та домогтись від неї сплати компенсації.

У п'ятницю, 17 березня, віце-президент Намібії Нікі Іямбо заявив, що минулого року він надіслав до Німеччини відомості щодо геноциду та вимоги офіційно вибачитись та сплатити репарації. Він висловив сподівання у те, що уряд Німеччини "приділяє серйозну увагу" цій справі.

5 січня 2017 року етнічні групи гереро та нама подали спільний позов проти німецького уряду до окружного суду Манхеттена в Нью-Йорку. Під час колоніального правління Німеччини, йдеться у позові, мали місце убивства, експропріація майна, зґвалтування жінок і дівчат, а також примусові роботи.

У 1904-1908 роках гереро та нама повстали проти колоніальної адміністрації. Однак генерал Лотар фон Трота провів масові каральні операції, внаслідок яких загинули до 100 тисяч представників обох народностей. Минулого року Німеччина визнала ці дії геноцидом, однак Берлін відмовився виплачувати відшкодування нащадкам жертв. ФРН веде переговори з урядом Намібії щодо офіційного вибачення за злочини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.