У МЕРТ виступили за перегляд умов вільної торгівлі з ЄС

Понеділок, 18 вересня 2017, 13:43

Міністерство економічного розвитку і торгівлі ініціює перегляд умов зони вільної торгівлі з ЄС для її поглиблення, включаючи питання митного союзу й додаткових механізмів.

Про це з посиланням на торгового представника України Наталію Микольську повідомляє прес-служба МЕРТ.

"Вже зараз зрозуміло, що умови вільної торгівлі потрібно переглядати. Переговори щодо створення Зони вільної торгівлі з Європейським Союзом завершилися досить давно, і тепер умови доступу товарів до ринку України і ЄС "застарілі", - зазначила Микольська.

За її словами, існує необхідність провести детальний аналіз поглиблення торгівлі з ЄС і визначити оптимальний формат співробітництва в короткостроковій і довгостроковій перспективі - в рамках зони вільної торгівлі (з переглядом) або митного союзу з ЄС, а також вивчити можливі ризики та строки.

"Важливо, що вже зараз ми дивимося на вільну торгівлю в трьох вимірах: вільна торгівля, інвестиції та додаткові інструменти. Серед інструментів, які вже працюють, можна відзначити Промисловий діалог із ЄС. Ми завершуємо приєднання до конвенції ПанЄвроМед. Також активно проводимо торговельні місії з українськими експортерами в ЄС. Це відкриває додаткові можливості вільної торгівлі з ЄС", - заявила Микольська.

За результатами січня-червня 2017 року Європейський Союз є основним торговельним партнером України з питомою вагою торгівлі товарами та послугами 39,9%.

Зона вільної торгівлі з ЄС набула чинності з 1 січня 2016 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.