У Словенії проходить перший тур виборів президента

Неділя, 22 жовтня 2017, 10:06

У Словенії в неділю проходить перший раунд виборів президента, на якому перемогу пророкують діючому главі держави Боруту Пахору.

Про це повідомляє Delo.

Опитування свідчать, що 53-річний Пахор отримає мандат на другий президентський термін, питання лише в тому, чи переможе він відразу у першому турі. Для цього йому необхідно набрати понад 50% голосів виборців.

Якщо жоден з кандидатів не набирає понад половини голосів, то два кандидати з найвищим результатом братимуть участь у другому турі, який відбудеться 12 листопада.

Пахор, який колись працював моделлю, відомий своїми фотографіями в Instagram, на яких він демонструє виконання офіційних обов'язків, а також участь у різних спортивних заходах.

Його передвиборча кампанія включала в себе 25 днів пішого маршруту, за які він пройшов близько 700 кілометрів, проводячи зустрічі з місцевими жителями.

Він колишній лідер лівоцентристських соціал-демократів і був прем'єр-міністром Словенії з 2008 по 2012 рік, у роки, що призвели до найгіршої фінансової кризи в історії Словенії.

На посаду президента претендують вісім кандидатів, але реальний суперник у Пахора фактично один – колишній комік і мер міста Камнік Мар’ян Сарек.

Роль президента у Словенії здебільшого церемоніальна, основну владу має прем’єр-міністр.

Але президент очолює армію, а також висуває кандидатів на кілька високих посад, включаючи голову центрального банку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.