Прем'єр Словенії скасував візит до Хорватії на тлі територіального спору

П'ятниця, 22 вересня 2017, 16:14

Прем'єр-міністр Словенії Міро Церар скасував візит до Хорватії, запланований на 27 вересня, на тлі територіального спору між країнами.

Про це словенський уряд повідомив у п'ятницю, інформує Reuters.

У червні Арбітражний суд в Гаазі виніс рішення щодо спору між Хорватією та Словенією довкола морського кордону у Піранській затоці на півночі Адріатичного моря. Суд віддав Словенії близько 75% вод Піранської затоки, як того і просила Любляна. У Хорватії назвали рішення суду заангажованим, відмовившись його виконувати.

Під час виступу на Генеральній асамблеї ООН у вересні прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович заявив, що червневе рішення суду є недійсним.

Reuters повідомляє, що хорватський уряд поки не був доступний для коментарів щодо скасованого візиту.

Після виступу Пленковича прем’єр Словенії сказав у коментарі журналістам, що арбітражне рішення є дійсним і має обов'язкову міжнародну силу, "оскільки його було схвалено п'ятьма високоавторитетними міжнародними суддями".

Раніше повідомлялося, що Словенія може звернутися до Європейської комісії за допомогою у впровадженні рішення суду в Гаазі щодо територіальної суперечки з Хорватією.

Словенія може подати позов до Суду ЄС проти Хорватії і зрештою заблокувати її вступ до Шенгенської зони в разі невиконання Загребом рішення.

Детальніше читайте у статті: "ЄС отримав територіальну суперечку: чому Хорватія не визнала рішення Гаазького суду".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.