Україна зупинила норму про допомогу росЗМІ в документах Східного партнерства

Середа, 25 жовтня 2017, 18:31

Українська делегація на форумі Громадянського суспільства Східного партнерства домоглася схвалення рішення, за яким на Україну не поширюватиметься рішення про підтримку та допуск російських ЗМІ до національного медіапростору.

Про це повідомляє з Таллінна кореспондент "Європейської правди".

Як повідомлялося, у проекті декларації форуму виявився пункт, що закликати Україну та інші держави-партнери "розширити співпрацю з незалежними російськими ЗМІ та забезпечити їх присутність в медіасфері країн-членів СхП". Також у документі виявився спірний пункт про фінансову підтримку ГО на окупованих територіях.

На момент, коли учасники конференції звернули увагу на цей пункт, внесення змін до резолюції було процедурно неможливим, однак через протест української та грузинської делегації схвалення документу в цілому опинилося під загрозою зриву.

За підсумками переговорів був знайдений варіант, за яким процитована норма буде поширюватися не на всі країни СхП.

"Зважаючи на російсько-український конфлікт та роль російських ЗМІ у гібридній війні, а також враховуючи норми українського законодавства, українська делегація наполягає, щоб пункт не застосовувався до України", - йдеться у окремій думці, що одноголосно підтримана українською делегацією. Аналогічну думку додала делегація Грузії.

Щодо підтримки організацій на окупованих територіях, до резолюції додано роз’яснення, за яким така підтримка не може надаватися в обхід діалогу зі столицею.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.