Ірак почав операцію зі звільнення останніх територій під контролем ІДІЛ

Четвер, 23 листопада 2017, 11:19

Іракські сили оголосили про початок великої операції, спрямованої на те, щоб звільнити від бойовиків "Ісламської держави" західну пустелю біля кордону з Сирією.

Про це повідомляє AFP.

Засушливі, малонаселені території між річками Тигр і Євфрат є останнім притулком джихадистів в Іраку після того, як армія витіснила їх з обох долин і всіх міських районів.

"Іракська армія, федеральна поліція та Хашид аль-Шаабі (мобілізаційні воєнізовані загони) почали очищати регіон Аль-Джазіра, що перетинає провінції Салахеддін, Ніневія і Анбар", - заявив голова командування спільних операцій генерал Абделамір Яралла.

Іран, близький союзник Іраку, уже оголосив про перемогу над ІДІЛ, але іракський прем'єр-міністр Хайдер аль-Абаді заявив, що він не буде робити цього, поки пустеля не буде очищена від бойовиків.

"Після закінчення операції ми оголосимо про остаточне поразку ІДІЛ в Іраку", - сказав він.

За кордоном у сусідній Сирії проурядові сили та підтримувані американцями прокурдські загони проводять подібні операції, щоб вибити бойовиків ІДІЛ з територій на північ від долини Євфрату.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.