Замість 73 тонн джмелів Україна експортувала інших комах та павуків: спростування УКАБ

Понеділок, 5 лютого 2018, 17:36

Асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) спростувала власне повідомлення про суттєве зростання експорту джмелів з України, яке мало чималий розголос в українських ЗМІ.

Про це йдеться в офіційному повідомленні УКАБ, яке є в розпорядженні "Європейської правди"

"Минулого тижня "Український клуб аграрного бізнесу" оприлюднив інформацію щодо експорту джмелів з України. На превеликий жаль, мусимо констатувати, що ця інформація не підтвердилась", - йдеться у повідомленні.

Наразі асоціація наполягає, що джмелів на експорт не відправляли взагалі.

"Похибка сталася через неправильну інтерпретацію коду зовнішньоекономічної діяльності за даними Державної служби статистики", - пояснили аграрні експерти.

"Живі джмелі входять у код УКТ ЗЕД 0106 90 00 90, і дійсно, за результатами січня-вересня 2017 року було експортовано 73 тонни продукції цієї групи на загальну суму 307 тис. доларів США. Проте при глибшому аналізі було виявлено, що джмелів не вивозили за кордон.

Окрім джмелів, група включає також бджіл, павуків, мотилів та інших. Саме по цим категоріям здійснювався експорт", - йдеться у заяві УКАБ. Водночас, як з’ясувала "Європейська правда", щодо даних про експорт бджіл також є різночитання.

Дані Держстату свідчать, що протягом січня-листопада минулого року бджіл вивозили ще більше. Експорт бджіл (141,8 тонни) йшов переважно до РФ. Натомість Україна експортувала ще 73,8 тонни інших комах та комахоподібних (серед іншого включає джмелів, комах та павуків). За цією групою основна частка експорту (54,9 тонни) була спрямована у європейські країни, переважно у Польщу.

Вимірювання такого незвичного експорту в тоннах є стандартною методикою Держстату, ці дані держорган отримує від експортерів. У статистичному зведенні, водночас, не уточнюється, як саме відбувається зважування такого "товару" і чи не йдеться про масу брутто (приміром, з вуликами).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua