Київ вживає заходів через введення США мита на сталь і алюміній

Вівторок, 13 березня 2018, 10:37

Мінекономрозвитку вживає заходів, щоб продукція, походженням з України, була виключена з-під дії запроваджених США обмежувальних заходів на металургійну продукцію.

Про це заявили міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та  торговий представник України Наталія Микольська, повідомляється на сайті Мінекономрозвитку.

"Україна та США є стратегічними партнерами одне для одного. Ми маємо надійну та взаємовигідну співпрацю у торговельній, оборонній та інвестиційній сферах. Переконаний, що це є вагомим аргументом для США, щоб виключити українську металургійну продукцію з-під дії захисних мит. Зі свого боку Уряд та Мінекономрозвитку зробить усе можливе, щоб рівень доступу української металургійної продукції до ринку США не зазнав негативних змін", - заявив Кубів.

"Ми віримо, що українська продукція, для якої американський ринок є традиційним, не є загрозою національній безпеці США. Працюємо над тим, щоб наша металургійна продукція була виключена з-під дії запроваджених США захисних мит", - підсумувала Микольська.

Як відомо, 8 березня 2018 року президент США Дональд Трамп прийняв рішення про запровадження з 23 березня додаткового захисного мита у розмірі 25% на імпорт певних видів металопродукції, походженням з усіх країн, окрім Канади та Мексики, з метою захисту внутрішнього ринку США. 

Рішення було прийнято за результатами проведення Міністерством торгівлі США розслідування відповідно до секції "232" Закону про розширення торгівлі (section 232 of the Trade Expansion Act) щодо впливу імпорту сталі на національну безпеку США, яке було ініційоване у квітні минулого року. Документом також передбачено можливість виключення або перегляду умов/ставок захисного мита для окремих країн за умови, якщо ці країни мають вагомі зв’язки з США у сфері безпеки.

Довідково: Протягом останніх трьох років до США було експортовано української металопродукції на суму - у 2015 р. - 119,6 млн доларів США, у 2016 р. - 89,7 млн доларів США, у 2017 р. - 175,6 млн доларів США. Це плоский та сортовий прокат, трубна продукція, напівфабрикати зі сталі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua