Російські канали через Британію транслюють пропаганду в Європі – ЗМІ

Неділя, 25 березня 2018, 11:14

Російські телеканали використовують Британію як хаб для поширення в Європі кремлівської пропаганди.

Про це повідомляє The Telegraph.

Йдеться про два телеканали, які транслюють програми з Росії у колишніх країнах СРСР, використовуючи ліценції британського регулятора Ofcom. Канали зареєстровані в офісах у центрі Лондона.

Як зазначається, йдеться про канали НТВ і REN TV.

Ефіри цих каналів викликають серйозні побоювання у британських союзників у країнах-сусідах Росії. За словами одного високопоставлених дипломатів, йдеться про "потужну кампанію дезінформації", яка подібна до зусиль Кремля після фінансування сепаратистських угруповань у Східній Україні, в очевидній спробі спровокувати хвилювання серед російськомовної меншини.

Один з каналів канал протягом останніх шести років був визнаний винним в порушенні правил Ofcom вісім разів, але продовжує працювати, використовуючи свою британську ліцензію.

Серед порушень: заклики глядачів підписати петицію щодо референдуму за зміну Конституції Латвії, а також хибне твердження, що ці дії схвалює Латвійська виборча комісія; трансляція коментарів російського політика Володимира Жириновського, який заявляв, що Росія повинна спалити Київ.

Посол Латвії у Британії Байба Браже каже, що британський регулятор має робити більше для боротьби з цими каналами. За її словами, Ofcom перевіряє ліцензію Russia Today, яка транслює передачі у Британії, однак лишає поза увагою канали, які використовують британські ліценції для поширення "чистої пропаганди" у Європі, але не активні в Британії.

Правила ЄС дозволяють каналам, зареєстрованим в одній з держав-членів, транслювати передачі в інших державах-членах. Регулятор країни походження, в даному разі – Британії – відповідає за контроль над мовниками зареєстрованими у країні, незалежно від того, де транслюються їх передачі. 400 з 1200 каналів, які мають британські ліцензії, не транслюють свої передачі у цій країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Від проривів до відкатів: що відбувається із виконанням Угоди про асоціацію

Понад чверть зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію, Україною виконано повністю. Однак щодо ще однієї чверті завдань робота навіть не розпочиналася.

Секрети "відкритого неба": що змінить та чим загрожує авіаційна угода з ЄС

Яких змін варто чекати у авіасполученні України з ЄС? А також: які ризики несе "відкрите небо" для української авіації?

Парк антикорупційного періоду: чого досягли НАЗК, НАБУ, САП та інші

Діяльність антикорупційних органів - знову у центрі уваги як міжнародників (яким Зеленський обіцяв завершити конкурс на главу САП), так і політиків. Але чи є реальні результати їхньої роботи?