Все більше грузинів просять притулку в ЄС, ставлячи під загрозу безвіз

Понеділок, 30 квітня 2018, 12:15

Все більше громадян Грузії подають необґрунтовані прохання про надання притулку в Німеччині з часу запровадження безвізового режиму з ЄС минулого року.

Як повідомляє німецьке видання Der Spiegel, згідно із сьогоднішньою статистикою з січня по березень 2018 року 1771 грузин подав заявку про надання притулку в Німеччині. Торік кількість за аналогічний період становила всього 601.

Кількість запитів з боку грузинів зросла також у Франції, Швеції та Італії, пише видання.

"Це особливо делікатне питання, оскільки критики боялися саме такого розвитку. Вони також попередили, що безвізовий режим може бути використаний грузинськими злочинцями", - наголошує Der Spiegel.

Відтак ЄС може дійти до обговорення того, чи слід уперше застосувати новий механізм призупинення безвізового режиму. Він може бути активований у випадку значного збільшення кількості необгрунтованих заяв про надання притулку або, наприклад, якщо іноземці викличуть проблеми з безпекою.

У 2017 році з понад шести тисяч заяв про притулок для грузинів позитивне рішення ухвалене лише в 130 випадках. Єврокомісія наразі не вдається до радикальних кроків, а сподівається зменшити зловживання безвізовим режимом завдяки співпраці урядом Грузії.

Низка європейських країн, зокрема, Німеччина, Ісландія та Швеція, висловлюють занепокоєння у зв’язку зі зростанням кількості скоєних громадянами Грузії злочинів та збільшенням кількості запитів про надання притулку.

У лютому уряд німецької землі Північний Рейн-Вестфалія закликав припинити дію запровадженого минулого року безвізового режиму з Грузією.

Безвізовий режим між Грузією і ЄС набув чинності 28 березня минулого року. Євросоюз залишив за собою право задіяти механізм призупинення безвізового режиму, якщо з третіх країн збільшиться кількість нелегалів, необґрунтованих заявок про надання притулку чи їхні громадяни створять загрозу внутрішній безпеці ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Більш проєвропейські Нідерланди: які зміни анонсує новий уряд Рютте

Попри збереження старої коаліції, новий уряд Нідерландів обіцяє змінити свій курс щодо поглиблення європейської інтеграції та розширення ЄС.

Настав час змінити політику Берліна щодо РФ: звернення німецьких експертів до уряду

Якщо Берлін обмежуватиметься символічними реакціями на ревізіоністські авантюри РФ – це лише спокушатиме Кремль на нові неприйнятні кроки...

Найгірший з принців: як син Єлизавети II підставив британську монархію

У британській королівській родині стався ще один скандал. Проте тепер Букінгемському палацу довелося піти на безпрецедентні заходи.