Кілька тисяч людей протестували в Греції проти угоди щодо назви Македонії

фото
Понеділок, 25 червня 2018, 08:57

Більше 5 тисяч осіб протестували в другому за величиною місті Греції Салоніках проти угоди щодо нового імені Македонії, яка прагне покласти край майже 27-річній суперечці між державами.

Про це повідомляє Associated Press.

Протестувальники прийшли до македонського консульства в Салоніках, а потім мітингували біля офісів двох партнерів по коаліції – партій "СІРІЗА" та "Незалежні греки".

 
 

Біля партійних бюро демонстранти кидали пляшки і стільці. Поліція застосувала у відповідь перцевий газ та світлошумові гранати.

Про травмованих внаслідок інциденту не повідомлялося. Поліція заявила, що арештів не було.

Націоналісти у Греції та Македонії виступають проти угоди, за умовами якої грецьку сусідку буде переіменовано на Республіку Північну Македонію.

Нагадаємо, Греція і Македонія 17 червня підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.

Угода відкриває шлях вступу до НАТО та ЄС для колишньої югославської республіки і покладе край 27-річній суперечці між двома країнами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Угода, що розлютила Макрона: як США та союзники змінюють світову систему безпеки

Безпекова угода США, Британії та Австралії спричинила скандал у трансатлантичній спільноті та стала викликом амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Східний фланг НАТО: як Румунія шукає інструменти для стримування РФ

Румунія однією з перших держав регіону відчула небезпеку від РФ, почавши вибудовувати систему противаг російському впливу.

Газовий шантаж Путіна: серйозно, проте Україна має шанси на перемогу

Серйозність ситуації на газовому ринку не означає неминучість програшу. Україна може зберегти транзит, завантажити ГТС і при цьому значно знизити ціни.