В НАТО пояснили своє рішення щодо України, спростувавши заяву МЗС Угорщини

Середа, 11 липня 2018, 13:46

У Північноатлантичному альянсі пояснили, яке рішення буде ухвалене після зустрічі лідерів Альянсу з керівниками України та Грузії.

Пояснення Альянсу суперечать офіційній заяві МЗС Угорщини, повідомляє з Брюсселя кореспондент "Європейської правди".

Після сесії саміту НАТО, у якій візьмуть участь Україна та Грузія, буде ухвалено два документи – окремо по Грузії та Україні.

"Буде спільна заява Комісії Грузія-НАТО, офіційний документ, а також окремо буде поширена заява головуючого щодо України", - пояснив представник НАТО, уповноважений дати пояснення журналістам на умовах анонімності.

Він наголосив, що формальне рішення по Україні не буде ухвалене через "відсутність консенсусу". "Ви бачили повідомлення ЗМІ. Часом непросто знайти консенсус, і у нас так і не з’явилося консенсусу щодо заяви Комісії Україна-НАТО", - додав він, у відповіді Європейській правді, не заперечивши твердження про те, що рішення заблоковане саме Угорщиною.

Посадовець наголосив, що формат "заяви головуючого" обраний саме через те, що така заява не потребує затвердження консенсусом. "Це документ відбиватиме все, про що буде говоритися на зустрічі щодо України, і він, звісно ж, буде скоординований з Україною та із союзниками, щоби інформація була подана коректно", - пояснив він.

Як повідомлялося, раніше МЗС Угорщини поширив заяву про те, що Будапешт не блокуватиме рішення за результатами тристоронньої зустрічі НАТО-Україна-Грузія. Однак пояснення представника Альянсу свідчить, що заява не відповідає реальності – тристоронньої заяви немає на порядку денному.

Варто також зауважити, що у офіційному повідомленні МЗС Угорщини є інші фактичні неточності. Зокрема, в Угорщині кажуть, що готуються до саміту з питань чорноморської безпеки, в той час як зустріч НАТО-Україна-Грузія не має такої назви, вона не знайшла підтримку усіх членів Альянсу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Газовий шантаж Путіна: серйозно, проте Україна має шанси на перемогу

Серйозність ситуації на газовому ринку не означає неминучість програшу. Україна може зберегти транзит, завантажити ГТС і при цьому значно знизити ціни.  

Останній аргумент для змін: які наслідки матиме скандал навколо Doing Business

Світовий банк прийняв рішення відмовитися від подальшої публікації рейтингу Doing Business. Як тепер змусити уряди проводити дерегуляцію?

Два тижні до вибуху: чому нові вибори заведуть Грузію у ще глибшу кризу

Політична криза у Грузії, що триває вже майже рік, незабаром може вийти на новий, безпрецедентно високий рівень.