У Білому домі назвали ключову поступку, якої домагатиметься Трамп від Путіна у Гельсінкі

Понеділок, 2 липня 2018, 12:05

Центральним елементом майбутнього гельсінського саміту між президентом США Дональдом Трампом і президентом Росії Владіміром Путіним стане майбутнє Сирії і пропозиція про залучення Росії як партнера у витісненні Ірану з поля бою.

Про це заявив радник з національної безпеки посол Джон Болтон, передає CBS News.

За його словами, важливим є те, що лідери говоритимуть віч-на-віч, що "надасть можливість детально обговорити Сирію, а також цілий ряд питань".

"Є можливості для проведення більш широких переговорів щодо надання допомоги для витіснення іранських сил назад в Іран, що було б значним кроком вперед", - сказав Болтон.

Високопоставлений американський чиновник заявив, що встановлений порядок денний з Путіним включає в себе розширену зустріч один на один з Трампом, що викликає занепокоєння серед деяких офіційних осіб США з приводу будь-яких поступок, які можуть бути зроблені.

"Ніхто не знає, що зробить Трамп, коли він буде в кімнаті з Путіним. Це стосується практично всіх питань", - сказав високопоставлений чиновник. 

Нагадаємо, Вашингтон оголосив про вихід США з ядерної угоди з Іраном. За угодою зі США, Францією, Німеччиною, Великою Британією, Росією і Китаєм, Іран суворо обмежив потужності зі збагачення урану, щоб запевнити держави у тому, що він не використовується для розробки ядерних бомб. В обмін Іран отримав послаблення санкцій, більшість з яких були скасовані у січні 2016 року. Європейські держави, які підписали ядерну угоду з Іраном 2015 року, досі підтримують її. 

Іран каже, що питання балістичних ракет і його участі у війнах на Близькому Сході, не підлягають обговоренню.

Зустріч лідерів США та РФ відбудеться 16 липня у Гельсінкі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.