Російські хакери атакували лабораторію у Швейцарії, яка аналізувала "Новічок"

Понеділок, 30 липня 2018, 12:59

Швейцарська лабораторія Spiez, яка спеціалізується на запобіганні хімічним, біологічним і ядерним загрозам, ймовірно, була атакована групою хакерів, пов'язаних з Росією.

Про це повідомляє швейцарське видання Blick.

Лабораторія в кантоні Берн, ймовірно, стала мішенню для хакерів через її роль у розслідуванні отруєння Сергія і Юлії Скрипаль в британському місті Солсбері. Лабораторія залучалася до експертизи нервово-паралітичної речовини, яка була використана для отруєння.

Хакери з групи Sandworm, пов'язаної з російським урядом, представлялися членами організаційного комітету лабораторії і поширили документ з інструкціями про майбутню конференцію з хімічної зброї, заплановану на вересень.

Документ в форматі Word містив інформацію про конференцію. У файл також була встановлена ​​шкідлива програма.

Кіберзлочинці використовували підроблену адресу електронної пошти та націлювалися на експертів з хімічної зброї, запрошених на конференцію.

"Хтось діяв від імені лабораторії. Ми негайно поінформували учасників конференції, що документ не наш, і вказали на небезпеку", - сказав Курт Мюнгер з Федерального управління цивільного захисту.

За його словами, злам спричинив обмежену шкоду. "Сама лабораторія не зареєструвала жодного відтоку даних", - підтвердив Мюнгер.

Цього року хакери вже атакували кілька організацій в Швейцарії. Федеральна розвідувальна служба повідомляла про внутрішні атаки на "різні міжнародні спортивні федерації", в тому числі на Міжнародний олімпійський комітет в Лозанні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua