Австрійська газета рекламує окуповану Ялту – "улюблене місце заможних росіян"

П'ятниця, 6 липня 2018, 13:19

Посол України в Австрії Олександр Щерба висловив протест австрійському виданню Die Presse, яке опублікувало матеріал про туристичну привабливість окупованої Ялти.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Посол написав відповідь на статтю під назвою "Ялта: улюблене місце заможних росіян", опубліковану виданням 3 липня. Його позицію газета надрукувала у сьогоднішньому номері.

"Такий собі красивий опис туристичних приваб окупованого Криму, де чомусь зовсім не згадується, як на півострові розбудовують похмуру поліцейську державу, і як кожен день там затримують кримських татар, і як кінорежисер та дисидент Олег Сенцов був там засуджений на 20 років, і як анексія Криму фактично розв'язала криваву війну на Сході Європи", - наголошує український дипломат.

Він називає статтю "посланням з паралельної реальності".

"Так, ми дуже раді за "заможних росіян". Так, море там дійсно тепле. Так, кипариси та акації там дійсно красиві. Так, Pelmeni (так насправді пишеться це слово) там смачні. І так, Крим – це дійсно гарне місце, яке раніше було варте подорожі. Раніше, але не зараз", - зауважує Щерба.

За його словами, зміст статті вірний, але меседж – політично хибний, особливо "в рік, коли Австрія на офіційному рівні згадує гітлерівську анексію".

"Писати про Крим у спокусливих тонах, не згадуючи, про кримінальне провадження і можливо заборону на в’їзд в Україну, які тягне за собою в’їзд до Криму через російську територію – не просто помилково, але й безвідповідально. Особливо для „Die Presse", солідного поважного видання, яке відоме своїм ґрунтовним та виваженим підходом до подій в Україні", - підкреслив дипломат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: