Німеччина може спростити міграційні закони для кваліфікованих працівників

П'ятниця, 17 серпня 2018, 18:26

Уряд Німеччини незабаром прийме рішення щодо пропозиції про спрощення умов переїзду до країни для кваліфікованих працівників з-поза меж Європейського Союзу.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на документ, підготовлений міністерствами внутрішніх справ, праці та економіки.

Німеччина прагне подолати хронічну нестачу робочої сили і міністерства домовились залучити до країни більше іноземних кваліфікованих працівників. Вони направили документ з пропозицією до кабінету міністрів.

Нова пропозиція в основному стосується послаблень міграційної політики для фахівців з-за меж ЄС, оскільки громадяни ЄС користуються вільним рухом робочої сили в блоці.

У Німеччини вже є система "синьої карти", яка полегшує компаніям наймання іноземних вчених та кваліфікованих працівників.

У документі пропонується, що уряд більше не буде наполягати на тому, щоб компанії надавали перевагу німецьким громадянам у заповненні вакансій, перш ніж шукати серед іноземців, які не є громадянами країн ЄС.

Випускники та працівники з професійною підготовкою матимуть можливість приїхати до Німеччини і шукати роботу протягом визначеного періоду часу, якщо вони відповідають кваліфікаційним та мовним вимогам.

Вони не матимуть доступу до соціальних пільг протягом цього періоду, але їм буде дозволено працювати на робочих місцях, для яких вони надто кваліфіковані, щоб вони могли заробити кошти.

Процедури кваліфікаційного визнання в Німеччині стануть більш швидкими і простішими, зазначає документ, додавши, що уряд планує рекламну кампанію у вибраних країнах.

Німеччина покладалася на більш ніж мільйон біженців, які прибули з 2015 року, щоб задовольнити нестачу робочої сили, однак відсутність знань німецької мови та нездатність більшості біженців підтвердити будь-яку кваліфікацію сповільнила цей процес.

За даними Федерального бюро праці, у Німеччині залишаються вакантними рекордні 1,2 мільйона робочих місць.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: